sobota, 26 września 2015

Moje tancerki

Flamenco
Akwarela, A4

Tytuł posta o tancerkach, ale przy okazji parę słów o tym, który papier najlepszy do malowania akwarelami. Przetestowałam kilka rodzajów, ale tylko na jednym udaje mi się stworzyć w miarę dobrą akwarelę. Nie chodzi mi oczywiście o jakość samego rysunku, ale o to jak papier przyjmuje farbę, czy też jak farba zachowuje się na papierze.


Są różne rodzaje papierów, dla jednych najlepszy jest Canson Fontenay, dla innych  Canson Montval,  Arches czy Winsor&Newton. Ja wybrałam Arches, 300g/m2. Farba bardzo lekko i płynnie się na nim rozlewa. Malując mokre na mokrym, kolory pięknie się przenikają.
Malowałam akwarelami pejzaże, malowałam kwiaty........i kiedyś nawet "popełniłam" baletniczki. Jednak zraziłam się, nie wyszło tak jak bym chciała, brak zdolności swoją drogą..........i słaby papier......
Może kiedyś to wszystko opanuję........

Baletnice
Papier Arches 300g/m2, farby Białe noce
             


Nie byłam zadowolona z tej pracy, dlatego powstała druga, w innej wersji.........a do niej "dołączyły" dwie kolejne baletniczki pokazane wyżej.


Tancerka Flamenco,  papier..........? nawet nie pamiętam dokładnie nazwy, blok kupiłam okazyjnie:(. Generalnie papier o gramaturze 300g/m2, przeznaczony do malowania akwarelami......... ale praca na takim papierze do łatwych nie należała . Kolory nie łączyły się płynnie, nie przenikały, tworzyły się kałuże, a jak "wycierałam" pędzlem, to w ogóle się ścierały. Nie miałam już nawet ochoty popracować nad cieniami, czy tłem........Naszkicowałam sobie jeszcze kilka tematów na tym papierze, ale po tym "ciężkim" malowaniu, odpuszczę sobie. Może wykorzystam do  pasteli?...........

Pozdrawiam serdecznie odwiedzających i dziękuję za każde słowo komentarza. Wanda
                               


                                 
    
                                                                                

12 komentarzy:

 1. Jejku jakież one przepiękne.

  Dla mnie każda jest cudna!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Elżbieto i gorąco pozdrawiam:)

   Usuń
 2. Cudnie Wandziu :-) Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Edytko i również gorąco pozdrawiam:)

   Usuń
 3. Wandeczko:))Twoje baletnice zawsze zachwycają ,na czym by nie były:))))cudowne są:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Bożenko i gorąco pozdrawiam:)

   Usuń
 4. Wendi, przepiekne akwarelki. Baletnice urocze, jakby chciały zejść z kartki i tańczyć:) Marudzisz z tymi papierami, ale każdy artysta ma swoje zachcianki.
  Buziak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu za miły komentarz. Co do papierów, to raczej chodziło mi o informację. Może komuś malującemu i zaglądającemu tutaj coś ta informacja da. Z tego co wiem, nie każdemu odpowiada Arches, szczególnie w malarstwie botanicznym, i nie o zachcianki tutaj chodzi, ale o to jak rozprowadza się farba. Jedni malują detalami, inni spontanicznie i dlatego każdy wybiera papier odpowiedni dla siebie.Pozdrawiam cieplutko:)

   Usuń
 5. Prześliczne! mnie pierwsza urzekał!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu i gorąco pozdrawiam:)

   Usuń
 6. Jak mnie długo nie było :) cudnie Wandziu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, długo, długo...........ale cieszę się, że Jesteś:)

   Usuń