niedziela, 29 maja 2016

Malowane i zmalowane

Letni pejzaż
Olejny na płótnie, 40/50

Witam serdecznie. Ogarnął mnie szał przerabiania, poprawiania, malowania, przestawiania, wyrzucania tego co stare i niepotrzebne. Jednym słowem zaczęło się od mini remontu..........a potem to już jakoś samo się napędzało. 


 Znudziły mi się stare meble, więc część wyrzuciłam, część odnowiłam...........zdobyłam fuksem inne stare meble które postanowiłam podrobić tak, żeby wyglądały jak nowe. Najłatwiej byłoby wziąć złotą kartę, pójść do sklepu i kupić nowe........ wiśta wio, łatwo powiedzieć..........ale jak zdobyć taką kartę??..........Po małej walce, no prawie małej, bo dwa dni nie mogłam się wyprostować, jakoś to wszystko zawojowałam, a raczej zawojowaliśmy z mężem. Jeszcze tylko drobne poprawki i będę cała szczęśliwa, że udało się tak jak planowałam. Kościska w końcu przestaną boleć, a ja mam satysfakcję ogromną, że własnymi "palcyma i ręcyma" to wszystko zrobiłam. 
W przerwach między jednym mini a drugim mini remontem udało mi się namalować obraz olejny i kilka akwarelek. 

Bywa, że obraz malowany wcześniej, kusi, żeby coś w nim poprawić.
Olejny na płótnie, 24/30
Chmurka

Trzy akwarelowe pejzaże. Format A4, papier Arches, farby Białe noce.
 Malowałam kiedyś ten temat olejnymi, teraz spróbowałam akwarelą.
Zamglone.

Letni pejzaż z maczkami.

Zachód słońca. 

Żeby nie było, że nic nie robię, to w kilka wieczorów udziergałam sobie taki koszyczek na drobiazgi. Nic skomplikowanego, ale cieszy.


Gorąco pozdrawiam wszystkich odwiedzających. Wanda

14 komentarzy:

 1. Piękne te pejzaże:)))Wandeczko moja Ty zdolna dziewczynko:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Bożenko............szczególnie za tą dziewczynkę......hehehe. Buziak:)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dziękuję Krysiu i gorąco pozdrawiam:)

   Usuń
 3. Kazda Twoja akwarela zachwyca-
  Danka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Danusiu. Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 4. Pejzaże przecudne- aż brak słów. Po raz kolejny- zachwycona :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Lady. O ile kwiaty akwarelą jakoś opanowałam to właśnie z pejzażami w miałam problem...........i nadal to jeszcze nie to, choć sama się troszkę chwalę, że już jest lepiej. Pozdrawiam cieplutko:)

   Usuń
 5. Wandziu ogarnął Cię szał wiosennych zmian,fajnie,że potem przychodzi zadowolenie z własnych pomysłów i pracy.Piękny pejzaż z maczkami,dobrze ,że takie miejsca jeszcze możemy oglądać.Fajny koszyczek na drobiazgi takie rzeczy cieszą:)))
  Pozdrawiam słonecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Lucy. Gdzieś ostatnio przeczytałam, żeby nacieszyć oczy makami, bo niedługo znikną z naszych pól. Nie wiem czy to opryski, czy jakieś inne dziadostwo, ale szkoda by było. Pozdrawiam gorąco:)

   Usuń
 6. Odpoczywam tu, na prawdę odpoczywam i oczęta cieszę. Piękne obrazy. O ile mogę sobie wyobrazić(nie mylić, że umiem) jak maluje się olejnymi to akwarele dla mnie to kosmos! Zachwycam się nieustannie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się Oxi, że zaglądając tutaj, odpoczywasz. Możesz wyobrazić sobie jak się maluje olejnymi, bo naprawdę świetnie sobie radzisz z farbami. Akwarele, to też farby, choć czasem trudno je opanować..........nie mylić, że ja to potrafię.........hehehe. Pozdrawiam gorąco:)

   Usuń
 7. Jakie piękne malowanie:))) Cudnie! Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Halinko i gorąco pozdrawiam:)

   Usuń