poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Akwarelowe zmagania

Witam serdecznie i dziękuję wszystkim odwiedzającym moją stronę. Dziękuję również nowym obserwatorom, za dołączenie do mojego bloga. 
Akwarele to trudna sztuka, wiedzą o tym zarówno Ci którzy nimi malują, jak i Ci wszyscy, którzy tylko oglądają prace wykonane tą techniką. 
Kiedyś napisałam, że swoje prace akwarelowe określam jako "próby i zmagania". Prób było już na tyle dużo, że pozostały zmagania. Podziwiam prace wielu akwarelistów, i odnoszę wrażenie, że nawet "woda ich słucha" i wie, gdzie i jakim kolorem ma "popłynąć"........Mnie nie zawsze "słucha", ale jak już się uda jakoś "nią pokierować" to coś (praca) co można pokazać powstaje i zdarza się, że sama jestem  zadowolona z efektu. W każdym jednak przypadku, opinie i komentarze pozostawiam oglądającym. 

Pierwsze cztery prace wykonane na papierze Arches, format A4. Farby Białe noce.
Magnolie
               

Maczki  i Morski brzeg                                          

        
Kwiat magnolii       
Papier Canson Fontanay, rozmiar 30/40 Dość dawno wykonana praca, powędrowała "do szuflady" jako nieudana. Postanowiłam jednak spróbować ją troszkę poprawić. Wygląda lepiej, przynajmniej tak mi się wydaje.Pozdrawiam serdecznie. Wandaczwartek, 9 kwietnia 2015

Obrazy olejne

Witam po dłuższej przerwie. Poustawiane po kątach niedokończone prace, czekały na ostateczne poprawki. Czasem trudno mi się za takie poprawki zabrać. Najlepiej jak praca powstaje za jednym "przysiadem". Jednak nie zawsze tak się udaje. Pracowałam nad dużymi (rozmiarowo) i trudnymi tematami, ale sądzę, że jakoś z tego wybrnęłam.

Pierwsza praca, na podstawie innego obrazu, niestety nie znam autora oryginału.
Łatwo nie było. Gabaryty duże, a moja "pracownia"...........niestety malutka........
Powstał szkic, potem podmalówka.........i już było coś nie tak, więc zmiana koncepcji..........inne ustawienia, inne kolory. Obraz był już prawie na ukończeniu, ale to nie było to, więc kolejna zmiana planów........ścieranie farby, nakładanie nowych- innych kolorów, potem zamalowywane...........by dojść do efektu który wklejam.


               Baletnica.
 Olejny na płótnie, szpachelka,
rozmiar 80/120
                   

Kolejne wyzwanie. Kopia. Autor oryginału: Anna Razumovskaya
Mocne kolory, pewność ręki artystki, romantyczny nastrój...........trudno było to powtórzyć, i nie powtórzyłam w zasadzie. Namalowałam po swojemu, troszkę "dziubdziając" tu i tam.

Olejny na płótnie, 90/70

Praca na podstawie zdjęcia........................... i moje "dziubdzianie".
Wydaje mi się, że trzeba tu jeszcze parę rzeczy poprawić.
Baletnica
 olejny na płótnie, 50/40Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaglądających tutaj. Wanda


czwartek, 2 kwietnia 2015

Wielkanoc

Życzę wszystkim, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, świątecznego nastroju, 
serdecznych spotkań wśród rodziny i przyjaciół.
Wesołego Alleluja!


Pozdrawiam bardzo gorąco. Życzę bardziej wiosennej aury, bo u mnie w tej chwili biało!!! Wanda