piątek, 30 września 2016

Stare i nowe

Zastój totalny...........mam nadzieję, że już mija, bo źle się z tym czułam. Zanim zakupiłam nowe materiały, wzięłam się za poprawianie starszych prac. Niby niewiele, ale przynajmniej coś robiłam. 
Zajrzałam teraz do wcześniejszych postów.....ostatnio więcej poprawek niż nowych prac........och, aż mi wstyd normalnie........:(. Poprawię się. 

Wkleiłam zdjęcia pokazujące poprawione prace i przed poprawkami. Dużo bym jeszcze zmieniła......... ale łatwiej coś zepsuć niż naprawić........... 

Jesienny pejzaż. 
Olejny na płótnie, 40/50
Poprawiony

Tak wyglądał wcześniej

Letni pejzaż. 
Olejny na płótnie, 61/46
Szpachelka.
Poprawiony, wygląd przed, we wcześniejszym poście


Martwa natura. 
Olejny na płótnie, 30/30
Małe poprawki.

Przed poprawkami


Dwie akwarelki...........nowe prace. Papier Canson, A4, farby Białe noce. 
Łabędź

Scenka z parku.

Teraz czas na tworzenie nowych prac. Czyste płótna czekają. Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaglądających tutaj i dziękuję za każde słowo komentarza. Wanda

niedziela, 11 września 2016

Eksperymenty, zabawa.........baletnice

Skończył mi się dobry papier, więc próbuję wykorzystać to co mam w tej chwili pod ręką. Papier Canson gruboziarnisty........inny papier Canson........i zwykły papier............chyba też Canson.................hehe..........Kupowałam je dość dawno i nie pamiętam dokładnych nazw. Malowałam już na Canson Montval, Canson Fontenay, Vidalon...itd. Najlepiej maluje mi się na papierze Arches, ale czasem warto spróbować i na tych mniej popularnych.........żeby nie mówić: złej baletnicy......itd. Naszła mnie ostatnio taka "niemoc malarska", albo mi się nie chce, albo nie wiem co namalować, więc te baletnice bardziej w formie zabawy  i małego eksperymentu. Nic wielkiego, po prostu zamiast pasteli, lub akwareli, użyłam ołówka i akwareli. Rysunek jest delikatny, jasny, trudno było zrobić dobre zdjęcie, więc wstawiam po dwa ujęcia............Jak wygląda oryginał?..........gdzieś tak pośrodku między jasnym a ciemnym zdjęciem, ale różnice minimalne. 
Wszystkie prace w rozmiarze A3

Trzy różne ujęcia
                          


        


    

Dziękuję za odwiedziny i komentarze. Pozdrawiam gorąco. Wanda