czwartek, 23 lipca 2015

"Upalne" malowanie

Witam. Dziękuję kolejnym osobom, za dołączenie do grona obserwatorów. 
Ponoć w czasie deszczu dzieci się nudzą.........ja nudzę się w czasie upału. Za bardzo spocona, osłabiona i taka jakaś "nieteges", żeby się brać za coś konkretnego.  Dobry papier akwarelowy się skończył,  zostało kilka kartek innego, co prawda gorszego gatunkowo, ale malować a raczej bawić się malowaniem jakoś się dało. Tematy odpatrzone, takie dla ćwiczeń, dla zabawy i dla sprawdzenia własnych możliwości.

 Mercedes Benz

Kobieta
          

Praskie dachy

Różyczki. Nie wyszło tak jak zamierzałam, ratowałam co się dało..........wyszło tak

Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaglądających tutaj. Wandasobota, 4 lipca 2015

Praca, zabawa, ćwiczenia

Witam serdecznie w ten upalny wieczór. Jest wspaniale, gorąco......tak jak powinno być latem.........Nie najlepiej znoszę takie upały, ale w domu nie jest źle, da się żyć i nawet udaje mi się coś  stworzyć. Prace na zamówienie wykonane, więc można się trochę pobawić, akwarelami, bądź poćwiczyć rękę rysując ołówkiem i kredkami. 

Pierwsza akwarelka, na podstawie zdjęcia znalezionego w przepastnych zakamarkach internetu. Całkiem przyjemna zabawa, patrzę na zdjęcie i ten leciutki niepokój, czy uda mi się oddać w miarę wiernie to co widzę..........


 Podziwiam prace Yuko Nagayama, maluje tak spontanicznie i zdaje się, że ta "kolorowa woda" wie gdzie ma płynąć, tworząc kolorowe "kałuże", rozlania, i w rezultacie możemy podziwiać powstałe w ten sposób piękne prace artystki. 
Kwiaty jabłoni i balkon. Nie było łatwo, ja za bardzo się skupiam na detalach, boję się, że woda nie "popłynie tam gdzie trzeba", ale...........może kiedyś.......

            


       Dość dawno namalowana praca. Najpierw był olejny, potem temat wykorzystałam w akwareli. Troszkę przyciemniłam pewne partie..........i stwierdziłam, że nadaje się do pokazania. 
Cisza     


Różyczki. Na podstawie zdjęcia udostępnionego przez bardzo zdolnego akwarelistę, Krzysztofa Kowalskiego. Oczywiście nie wyszło mi tak pięknie, jak na zdjęciu.........i trochę "pojechałam" z tłem.........ale akwarela powstała........heheheĆwiczenia, zabawa, nauka.......rysunek. 
Martwa natura z maselniczką, temat mój. Fragment rzeźby, podpatrzone. 

           

Starsza pani - "Ekspresja w portrecie", autor Pul Leveille.    
Taniec...........chyba jakieś zdjęcie z internetu.              
   
       

Tak cudownej, letniej pogody życzę na cały czas wakacji...........a nawet dłużej....Pozdrawiam wszystkich zaglądających tutaj. Wanda